Rizikové kácení stromů

Chcete vědět přesnou cenu za pokácení konkrétního stromu?

Pošlete emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. následující údaje:

• obvod kmene

• jednu nebo více fotografií, na kterých bude vidět strom a překážky v okolí

• přesnou adresu 

Kácení po částech v zástavbě a ořez stromů 

Stromy rostoucí v těsné blízkosti objektů (domů, elektrického vedení, plotů, silnic, vody) nebo na jinak nepřístupných místech a stísněných prostranstvích je možné pokácet postupným řezáním odshora. Malé kusy se podle situace shazují, nebo spouští po laně dolů. Většinou pracujeme pouze za pomocí lanové (horolezecké a arboristické) techniky, někdy využíváme i pracovní plošiny. Včasné pokácení stromu může zabránit mnohým škodám, které by nastaly v případě jeho pádu.

Provádíme kácení včetně likvidace dřevní hmoty (na přání je možno dříví rozřezat a naštípat), ořez stromů z bezpečnostních důvodů, ořezy suchých větví, zmenšení a tvarování koruny. 

Podívejte se, jak kácíme stromy

 

Kácení stromů na vlastním pozemku

Pro kácení ovocných stromů není třeba získat povolení.
Pro kácení neovocných stromů (rostoucích mimo les) o obvodu nad 80 cm je nutné povolení od obecního úřadu.

Od 1.11.2014 je změněná "Vyhláška o ochraně dřevin a povolování jejich kácení". Aby nebylo nutné žádat o povolení ke kácení, musí být splněna alespoň jedna z následujících podmínek:

  • OVOCNÝ strom roste na zahradě, zastavěná ploše a nádvoří nebo ostatní ploše
  • strom má obvod do 80 cm ve výšce 130 cm od země
  • zapojený porost (stromy se dotýkají, překrývají nebo prorůstají) má plochu do 40 m2 přičemž se zde nevyskytují dřeviny o obvodu kmene nad 80 cm, měřeného ve výšce 130 cm nad zemí
  • pozemek na kterém se kácí je veden v katastru jako plantáž dřevin

Povolení je i nadále nutné pro památné stromy a stromy které tvoří součást významného krajinného prvku (plocha nad 40 m2) a na stromořadí. 

V případě nejasností na nás prosím obraťte.

  

Alternativní názvy pro rizikové kácení: stromolezectví, arboristika, postupné ořezávání stromů