Ochrana proti holubům

Osvědčené zábrany proti ptactvu            » Podívejte se na naše fotky zábran proti ptactvu

Hroty proti holubům       Navštivte náš internetový obchod s hroty www.hrotyprotiholubum.cz

Zejména holubi se rádi usazují na římsách, střechách a jiných místech, kde jsou chráněni před přirozenými nepřáteli i před lidmi. Jejich agresivní trus poškozuje všechny typy střešních krytin, ucpává okapy, špiní fasády i okolí budovy. Šetrné mechanické zábrany jsou nejúčinnějším bojem proti ptactvu. 
Podle potřeby montujeme osvědčené hroty proti holubům, struny nebo sítě proti jejich hnízdění a usedání. Při správné volbě bývají tyto zábrany zespodu jen stěží postřehnutelné. Nejčastěji se používá nereznoucí hrotový systém spolu s polyethylenovými sítěmi. Touto kombinací jsme schopni ochránit před ptactvem každý objekt.

Rádi navrhneme vhodný způsob zabezpečení před ptactvem (holubi, jiřičky, vlaštovky). Životnost zábran je minimálně 10 - 15 let. Četné zkušenosti s tímto systémem máme z Velké Británie od roku 2004. 

Kde montujeme zábrany nejčastěji?

Zábrany montujeme především v centrech měst na historické památkově chráněné budovy, obytné domy, komerční objekty, školy, nemocnice, kostely, hotely, tovární haly.

Hroty proti holubům

Hroty účinně brání hnízdění a usedání ptactva, jsou vhodné na úzké a menší dosedací plochy. Vyrábí se mnoho variant, které se liší předvším šířkou a délkou hrotů. Jsou vyrobeny z kvalitní oceli a připevňují se mechanicky (vruty, hřebíky) nebo chemicky (kvalitní UV odolné, transparentní lepidlo).  Hroty je možné tvarovat (klenuté prvky) a upravit je každému místu (např. zkrácení bodců na parapet pod okno otevírané směrem ven). Díky tloušťce bodců 1,2 mm jsou z větší vzdálenosti jen stěží viditelné.

Hroty můžete zakoupit na www.hrotyprotiholubum.cz

Nejčastější místa pro montáž: římsa, atika, štít, krytina a hřeben střechy, parapet, okapový žlab, tympanon...atd.

Zobrazit více fotek hrotů a sítí proti ptactvu.  

Zábrany proti jiřičkám

Hrotové zábrany se také používají k zamezení vytváření hnízd vlaštovek a jiřiček na fasádě. Montáž zábran je třeba provádět od října do dubna, tedy v období, kdy tu tito ptáci nejsou. Hroty proti jiřičkám se montují lepením přímo na fasádu, obvykle pod římsy a nad okna. Výhodou tohoto systému je vysoká účinnost a dlouhá životnost.

Sítě proti holubům

Sítě se používají tam, kde je nutné ošetřit větší prostor (např. světlík, lodžie, balkón) a zabránit vlétávání ptactva. Nejčastěji se používá odolná polyethylenová síť (o tloušťce 1 -1,2 mm), někdy se montuje i nerezová. Základem pro montáž sítě je mechanicky kotvený lankový rám. Lankový rám je tvořen ocelovým lankem krytým plastem. Upevňuje se obvykle hmoždinkami do zdiva, ale je možné ho kotvit i do střechy či jinam. Celý rám je v nereznoucí úpravě.

Nejčastější místa pro montáž: světlík, šachta, okno, podhled, balkón, lodžie ale např. i mostní konstrukce nebo celý dvůr.

Sítě proti holubům na balkón nebo lodžii

Síť na balkóně

Montujeme sítě proti holubům na balkóny a lodžie panelových i jiných domů. Jedná se o nejúčinnější řešení toho, jak se zbavit holubů na balkóně. Síť napínáme do lankového rámu. Umíme síť pevně ukotvit do zateplené i nezateplené fasády. Tím je zaručena dokonalá funkčnost a vysoká životnost systému. Bílá polyethylenová (polyamidová) síť má i přes svou vysokou pevnost tloušťku vlákna pouze 1,2 mm, a tak není příliš rušivá. Oko sítě má rozměr 40 x 40 mm.

Pokud máte zájem o tuto montáž, zašlete nám na email prosím fotku balkónu, přesnou adresu a informaci o tom, v jakém patře se balkón nachází. Obratem Vám uděláme přesnou cenovou nabídku.

 Zobrazit fotky sítí na balkóně

Silulety dravců na stěnu

  • malování silulet dravců na fasádu
  • lepení silulet dravců na sklo a hladké plochy 

Ochranné sítě pro kočky

Ochranné sítě pro kočky chrání kočky před vypadnutím a umožňují větrání. Sítě jsou cca 5x pevnější, tloušťka vlákna je 2x2 mm.  Je možná vnější i vnitřní montáž. Základem pro montáž sítě je mechanicky kotvený lankový rám. Lankový rám je tvořen ocelovým lankem krytým plastem. Upevňuje se obvykle hmoždinkami do zdiva, ale je možné ho kotvit i jinam. Celý rám je v nereznoucí úpravě. 

Nejčastější místa pro montáž: okno, balkón, lodžie.