Odstranění mechu, řas a lišejníků - čištění střech

Mytí střech                                                                      » Podívejte se na naše fotky mytí střech

Mechanické odstranění mechu a lišejníku výrazně zpomalí poškozování střešní krytiny. Provádíme čištění střechy výkonným vysokotlakým čističem. Následný chemický postřik a impregnace značně oddálí dobu jeho opětovného vyrůstání. Ve výsledku se prodlouží o mnoho let životnost střešní krytiny a střecha získá lepší vzhled. Mytí střech je vhodné pro většinu krytin.

Mechostop

Používáme český patentovaný přípravek Mechostop na odstranění mechu a proti jeho tvorbě. První složka přípravku zahubí mechy a lišejníky, druhá složka vytvoří tenkou nepropustnou nesmývatelnou vrstvu, která skutečně dlouhodobě brání růstu nového mechu. Výhodou je dlouhodobý účinek.V případě mírného pokrytí střechy mechem není nutné mechanické odstranění.

 

Čištění fasád

I na poměrně nových fasádách se často objevují různé plísně, mechy, lišejníky a další nežádoucí živé organismy. Jejich výskyt bývá častější poblíž vodních ploch, stromů a keřů. Nejdříve bývají napadeny místa s omezeným slunečním svitem - typicky severní strany budov. Po delší době působení těchto organismů dochází k nenávratnému poškození fasády, které vyžaduje nákladnou opravu. V neposlední řadě působí toto znečištění nehezkým estetickým dojmem. Provádíme mytí fasád z pracovních plošin a za pomoci horolezecké techniky.

Chemické a mechanické čištění fasád

Včasným zásahem lze fasádu zachránit a vrátit jí její původní vzhled. K ošetření fasády používáme osvědčené a šetrné chemické prostředky (ANTI-MOUSSE 77, RENOV EXPRESS), které zabrání opětovnému výskytu organických nečistot po dobu několika let. Znečištěné plochy je obvykle potřeba očistit i mechanicky pomocí vysokotlaké myčky.

 Více se dozvíte na webu o čištění fasád - www.vycistenifasady.cz